Ulusan Motor

Eğitim

 

Motosiklet sürmek istiyorsunuz ve 16 yaşını doldurdunuz, M veya A1 sınıfı ehliyet alabilirsiniz. M sınıfı ehliyet ile moped kullanabilirsiniz, A1 sınıfı ehliyet ile 125cc ve 11 kilovat gücü geçmeyen motosikletler kullanabilirsiniz. Yaşınız gereği diğer ehliyetlere başvuru yapamazsınız.

Diyelim ki; 18 yaşını doldurdunuz ve hiç ehliyetiniz yok, o zaman A2 sınıfı ehliyet almak için başvuru yapabilirsiniz. A2 sınıfı ehliyet ile gücü 35 kilovatı geçmeyen motosikletler kullanabilirsiniz bu da kabaca 45 beygir güç üreten motorları kapsıyor. Yani 18 yaşını doldurunca genel olarak 600-650cc ve 45 beygiri geçmeyen piyasada bulunan birçok motoru kullanabilirsiniz.

20 yaşını doldurdunuz ve ehliyet almak istiyorsunuz, ya A2 sınıfı ehliyet için başvuru yapabilirsiniz yada A sınıfı ehliyet almak için 24 yaşını bitirmeyi bekleyip başvuru yapabilirsiniz. 24 yaşına gelmeden A sınıfı ehliyet almak için mutlaka 2 yıldır A2 sınıfı ehliyetiniz olması gerekiyor ancak o zaman A sınıfı ehliyet için başvuru yapabilirsiniz. A sınıfı ehliyet ile tüm motosikletleri kullanabiliyorsunuz. Son olarak 24 yaşını doldurduysanız ve öncesinde hiç ehliyetiniz olmasa da A sınıfı ehliyete başvurabilirsiniz. Diğer sınıflarda ehliyet olması şartı aranmaz. Ancak 24 yaşını doldurmadıysanız biraz önce de bahsettiğimiz gibi, ya 2 yıldır A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız yada 24 yaşını doldurmayı beklemeniz gerekecek.

Bildiğiniz gibi bu işler ehliyeti aldıktan sonra bitmiyor, örneğin trafikte motorunuzu güvenli bir şekilde sürebilmek en önemli olay. Bunun için de Adventure Motosiklet Eğitim Okulu imdadınıza yetişiyor.

22 saat süren Alman Ekolü eğitimiz ile bu zamana kadar binlerce kişiye güvenli sürüş eğitimleri vermiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu eğitimimizde 12 saat teorik (3 saatlik-4 seans) ve 10 saat pratik (2 saatlik-5 seans) şeklinde yapılıyor.

Pratik eğitimlerimizin saatlerini eğitmenimiz ile birlikte belirleyebilirsiniz. Pratik eğitimlerimizi Şampiyon Yarışçımız Özgür Çiçek bizzat kendisi veriyor. Teorik kısmı ise her ayın 2. haftası ve 3. haftası Salı ve Perşembe günleri akşam 19.00 – 22.00 saatleri arasında mağazamızda Vehbi Ulusan tarafından veriliyor.

Eğitim motorlarımız (Honda cb125ace, Suzuki İnazuma 250, Kawasaki Ninja 300 ve Ducati Scrambler 800) ile, eğitim süremiz ve eğitim kadromuz sayesinde memnun kalacağınız mükemmel bir eğitim ile Ulusan Motor ve Adventure Motosiklet Eğitim Okulu olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

 

 

 

Ehliyet ve/veya Eğitim almak için hemen başvurun motorokulu.com

 

 

 

 

 

 

 

Ehliyet ve/veya Eğitim almak için hemen başvurun motorokulu.com